דף הבית » למה נשים צריכות להרים משקולות?
אימון וידאו

למה נשים צריכות להרים משקולות?

רוצים לדעת עוד? לכתבה המלאה בנושא אימון נשים

?אהבתם? עקבו אחרינו !
הצטרפו לקהילה בה תוכלו לשאול את ואדים ושאר מקצועני איירון סיינס שאלות בנושא כושר ותזונה: http://bit.ly/2TyzkKJ
בפייסבוק: http://bit.ly/2TGiKbJ
ביוטיוב: http://bit.ly/2ELNuyw


למה נשים צריכות להרים משקולות!
אוקי, אז ניתן להגיד בבטחה כי המטרה של רוב הנשים אשר עוסקות בפעילות גופנית הינה להתחטב, דהיינו, לרדת באחוזי השומן. בין אם זה טיפה להוריד שומן מהבטן, מהישבן מהירכיים או להצר טיפה את זרועות המלח פלפל כלומר, המטרה הסופית היא להראות טוב, וכאן בדיוק נכנסות המשקולות.


אז מה הסיבה בעצם שהרמת משקולות לא תעשה אותך שרירית מדי או נפוחה?
ובכן, ראשית, ההגעה למראה הנפוח והשרירי היא לא קלה בכלל ודורשת השקעה רבה, יש להקפיד על תזונה מותאמת, צריך להתמיד באימונים ספציפיים, וכמובן שיש גם מרכיב גנטי משמעותי.
גם גברים שכן מעוניינים במראה הנפוח והשרירי, גם להם הדרך לא תהיה קלה והיא הרבה פעמים תהיה ארוכה ומייגעת, תסמכו עלי.


סיבה נוספת, היא כאשר המטרה שלנו היא לרדת באחוזי שומן, דהיינו להתחטב, הדבר הראשון שצריך לעשות עוד לפני האימונים זה להיות בגרעון קלורי, מה זה גרעון קלורי? גרעון קלורי זה מצב שבו אנחנו מכניסים פחות קלוריות ממה שאנחנו “שורפים” או מוציאים במהלך היום.


במצב כזה שבו את תהי בגרעון קלורי אז הרמת משקולות לא תעשה אותך שרירית מדי, וזה מאחר ושרירים בשביל לגדול, הם צריכים שאנחנו נהיה במצב של עודף קלורי.
לכן שורה תחתונה, אם את לא רוצה להראות כמו בודיבילדר, אם את לא בראבק של להראות כמו רמבו, אז הסיכוי שתראי כמו אחד יהיה איפשהו בין קלוש לאפסי, אז אל חשש, תרימי משקולות

להמשך קריאה:  כמה זמן נכון לנוח בין סטים?

אז למה כן כדאי לכן להרים משקולות? מה זה עוזר לנו בעצם.
בואי נניח מצב שאת רוצה לרדת במשקל, את רוצה להתחטב, אז את בוחרת בדיאטה מסוימת שמביאה אותך לגרעון קלורי (כי זה בעצם מה שדיאטות עושות), את משלבת אירובי או שאת לא משלבת אירובי, מקפידה על כל מה שצריך והופ עם הזמן ירדת במשקל, הכל מצוין, על הכיפאק כל הכבוד. מה הבעיה?
הבעיה היא כי חלק מהמשקל שירדת הגיע מרקמת שריר ולא מרקמת שומן
אם תשלבי אימוני התנגדות ביחד עם הדיאטה, אז תוכלי לוודא, שרוב הירידה תגיע על בסיס רקמת השומן ולא רקמת השריר, כי זה בעצם מה שאימוני התנגדות עושים, הם משמרים את רקמת השריר בזמן גרעון קלורי.


ולמה חשוב לנו לשמר כמה שיותר מרקמת השריר?
2 סיבות: סיבה אחת היא כי רקמת השריר היא רקמה מאוד פעילה מטבולית שעוזרת לנו למעשה לשרוף קלוריות במהלך היום!! מה הכוונה? קילו אחד של שריר שורף במנוחה כ-13 קלוריות ליום בעוד שקילו שומן שורף רק כ-4 קלוריות. ז”א גם אם אנחנו רובצים כל היום על הספה ורואים טלוויזיה כלל שיהיו לנו יותר שרירים כך אנחנו נשרוף יותר קלוריות.


שנית, בגלל שרקמת השריר היא רקמה מתוחה ומזדקרת, ורקמת השומן היא רקמה רפויה ורופסת. היחס בין שתי הרקמות האלו באזורים שונים בגופנו ישפיע מאוד על איך האזור הזה הולך להראות.
אם ניקח להמחשה את אזור הישבן, נראה כי ככל שתהיה בו יותר רקמת שומן כך הוא יראה יותר צנוח ורופס, פחות יפה… אבל אם אנחנו נדאג שהוא יכיל יותר מרקמת השריר (למשל על ידי ביצוע סקוואטים) אז הישבן יראה הרבה יותר הדוק, מחוטב מעוצב ויפה.

ואדים פדיוק

ואדים פדיוק הוא דוקטורנט בגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע והעורך המדעי של Iron Science. פרט ללימודיו, ואדים הוא בוגר מכון וינגייט ומדריך חדר כושר מזה 8 שנים ועוסק בצורה פעילה בתזונה ופיתוח גוף במשך יותר מ-15 שנים.

קחו את הידע שלכם ברצינות

קבלו את כל הכתבות החדשות מבית איירון סיינס בנושא כושר ותזונה
אחת לחודש, ישירות לתיבת המייל שלכם!