דף הבית » צפו: האם שומן הופך לשריר ולהיפך?
וידאו תזונה

צפו: האם שומן הופך לשריר ולהיפך?

האם שומן יכול להפוך לשריר ולהיפך?

אז ראשית בואו נבהיר – שומן לא הופך לשריר ושריר לא הופך לשומן! מדובר ב2 רקמות שונות לחלוטין -אין קשר בין ה-2. ולמה אין קשר?

אז רקמה היא אוסף של תאים- רקמת שריר מכילה תאי שריר (מיוציטים) שמכילים חלבונים גליקוגן ושאר ירקות והתפקיד של התאים האלו להתכווץ ולאפשר תנועה, בעוד שרקמת שומן מכילה תאי שומן (אדיפוציטים) והתפקיד שלהם זה להיות מחסני אנרגיה. לכן תאים שונים רקמות שונות. בעוד שבתנאי מעבדה אפשר להפוך סוג תא אחד לתא אחר בצורה מלאכותית, בגוף בצורה טבעית זה לא קורה! מרגע שתא התפתח והתמיין לסוג תא מסוים, גורלו נחרץ והוא לא יכול להפוך לתא אחר.

אז מה מקור המיתוס? מקור המיתוס הוא בתמונות ה”מהפך”. התמונות האלו מפיחות את האשליה כי כל השומן בגוף של אותו אדם הפך לשריר או לחילופין כל השריר הפך לשומן. אז אם אמרנו פיזיולוגית זה לא יכול להיות, אז איך כן נוצרים המהפכים האלו? הכל טמון בהרגלי אכילה ובמאזן קלורי- ניקח למשל אדם שרירי המתאמן בצורה קבועה. הצריכה הקלורית שלו היא X והיא מתאימה לאורח חייו הספורטיביים. ברגע שהוא יפסיק להתאמן, ההוצאה הקלורית שלו תפחת,

לכן כדי לא לעלות במשקל הוא יצטרך גם להוריד את הצריכה הקלורית שלו… יצטרך לתקוע פחות אוכל. אממה, הרבה פעמים זה לא קורה, ומכוחו של הרגל אותו אדם צורך מזון באותה צורה כפי שהיה צורך כשהיה מתאמן. ועם הזמן בצורה הדרגתית הוא הופך משרירי לכבד משקל. מה למדנו מכך? חשוב מאוד להיות מודעים לעובדות על תזונה ולהמשיך ולצרוך חלבונים איכותיים על מנת לגדול במתס השריר. מקורות מומלצים? חטיפי חלבון איכותיים ואבקות חלבון יעילות.

אלכס גלינסקי

אלכס גלינסקי הוא מתאמן ותיק ואחד היזמים מאחורי איירון סיינס.
אלכס החל להתעניין ולעסוק בכושר לפני כ-15 שנים, מאז צבר ידע וניסיון עשיר אודות עולם הכושר והתזונה.

קחו את הידע שלכם ברצינות

קבלו את כל הכתבות החדשות מבית איירון סיינס בנושא כושר ותזונה
אחת לחודש, ישירות לתיבת המייל שלכם!